image

Pomáháme už osm let

Nemůžete se rozhodnout pro tu pravou taneční podložku? Pak se podívejte na recenze. Nevíte jak hrát složité úseky skladeb? Zkuste naše návody. Chcete si zahrát? Tak přijďte na jednu z našich akcí, rádi Vás uvidíme.

Podrobný průvodce tanečními hrami

Pro začátek by bylo úplně nejlepší, kdyby se Vám podařilo některou z her vyzkoušet dřív, než ji koupíte. Pokud takovou možnost nemáte, následující článek Vám pomůže se vším, co je třeba udělat, abyste mohli začít hrát. Pro hraní potřebujete čtyri věci: Počítač (konzoli), hru, podložku a písničky.

1. Počítač, notebook nebo herní konzole

Pokud má Váš počítač alespoň jeden USB port a není starší než 6 let, nemusíte se bát, že by hru nezvládl. Konzole podporující taneční hry jsou např. Playstation, Xbox nebo Nintendo Wii, podrobnější informace viz tomto dokument .


Z leva: PC, Notebook, Playstation, Xbox, Wii

2. Taneční hry

Druh taneční hry závisí na Vámi zvoleném herním zařízení. Pro PC můžete zkusit například volně dostupný simulátor jménem Stepmania nebo její český ekvivalent Everstep , komerční verzí s mnoha písničkami vhodnými pro začátečníky je pak hra jménem In The Groove . Pro herní konzole můžete použít nejrůznější variace klasické taneční hry DDR .

Pro úplnost musíme zmínit i volně dostupné taneční hry Mungyodance nebo OpenITG, které však nejsou pro začínající hráče vhodné, protože obsahují obtížnější skladby nebo vyžadují náročnější nastavení a proto je nechceme v tomto článku více rozebírat. Více informacích o těchto a další hrách najdete v sekci Taneční hry


Z leva: DDR, StepMania, ITG, EverStep, Mungyodance

3. Taneční podložky

Tanečních podložek je velmi mnoho a abychom Vám usnadnili výběr, sestavili jsme krátký přehled těch, které jsou běžně dostupné u nás na českém trhu. Začínající hráči určitě ocení měkkou taneční podložku zvanou softpad , která je velmi skladná a je k dostání za rozumnou cenu. Softpady také tlumí nárazy při hraní a udržují tak dobré sousedké vztahy v panelových domech. Začátečníkům nejvíce doporučujeme podložky Impact dance pad nebo Deluxe dance pad s výplní.

Můžete však vybírat také z druhé skupiny tanečních podložek, které nazýváme hardpady a ocení je spíše pokročilejší hráči. Hardpady jsou sice o dost dražší, ale umožňují hraní těžkých skladeb, protože se méně deformují a dovolují jistější odraz a dopad. Životnost je také daleko vyšší. Nejlepšími pady z této kategorie jsou Impact Arcade pad nebo Cobalt Flux .


Z leva: USB dance pad, Impact Dance pad, Deluxe Dance pad, Cobalt Flux, Impact Arcade

4. Písničky

Dalším kritériem pro výběr té správné hry, jsou písničky. Zdarma dostupné hry, kromě Everstepu, písničky neobsahují a musíte si je dodatečně obstarat sami. Každá písnička nemusí vždy nabízet obtížnosti vhodné pro začátečníky a v některých je také těžké najít správný rytmus. Profesionálně připravené hry jsou placené, ale mají v základu 80 až 200 rytmických skladeb a všechny obsahují kroky pro začátečníky. Pokud hledáte volně nabízené písničky, můžete zkusit následující odkazy:

StepMix 1 | StepMix 2 | StepMix 3 | StepMix 4
Návod pro přidání nových písniček do Stepmanie je Vám k dispozici tady .


StepMix songs


Všechno už mám. Co dál?

Pokud jste si zakoupili komerční taneční hru, stáhli program Everstep nebo vlastníte herní konzoli, připojte podložku, spusťte hru a můžete začít hrát. Pokud jste si sehnali volně dostupný simulátor Stepmania, budete muset podložku před prvním hraním nejdříve nastavit . Hry Everstep a In The Groove umí podložku rozpoznat automaticky, nicméně pro jistotu přidáváme návody i pro ně, ať máte všechno na jednom místě. Návod pro nastavení podložky ve hře Everstep je zde , pro hru In The Groove zde. Stejně tak se Vám mohou hodit návody pro nastavení samotné hry - herní možnosti, jazyk, grafika, vzhled...no je toho opravdu hodně. K tomu Vám poslouží tyto návody pro StepManii a EverStep.

Po spuštění má většina tanečních her nápovědu pro pohyb v menu i výběr písniček dole na obrazovce, ale obecně platí, že šipkami doprava nebo doleva vybíráte skladby, "Start" nebo klávesa "Enter" potvrzuje výběr, "Back" nebo klávesa "Esc" ruší skladbu nebo výběr, dvakrát šipka nahoru zlehčuje obtížnost a dvakrát šipka dolů ji naopak zvyšuje.


Chcete rady pro začátek?

Vybírejte si rychlejší rytmické skladby obtížnosti Begginer/Novice (začátečník) a občas zkontrolujte kde stojíte, protože pokud se Vám najednou nedaří potvrdit žádná šipka, možná jste se na podložce posunuli. Používejte obě nohy, na panelu šipky můžete zůstat stát až do chvíle, než ji znovu potřebujete a zkuste se při hraní nedívat pod nohy. Buďte uvolnění, nezvedejte nohy moc vysoko, nedupejte a nevyskakujte příliš vysoko, nestihnete se vrátit včas pro potvrzení další šipky. Pamatujte, že šipku běžící do rytmu skladby musíte potvrdit až ve chvíli, kdy se dotkne šedých šipek umístěných v horní části obrazovky.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite