image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

TX4500 / TX6500

Nejlepší TXko.

Výrobce: FutureMAX
Vyrábí MayFlash podle designu FutureMax.
Uvedení na trh: 2006
Typ: TX Hardpad
Doporučená cena: 4500
Konektor: PS2, PC, XBOX
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, odpovídá rozměrům?Rozměry ploch sice odpovídají standardním rozměrům a jsou zapuštěné, ale chybí pouze neaktivní brackety.
Kompatibilní s PIU: NE?Pad nemá aktivní středové pole, proto na něm nelze PIU hrát.
TX1000

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By Centime

TX4500 je dalším krokem ve vývoji TX hardpadů a některými svými vlastnostmi se snaží přiblížit arkádové platformě. Pad má celonerezový povrch a zapuštěné panely - v poloze bez zatěže je to asi 4 mm, tedy jako platforma. Panely UL a UR jsou aktivní a lze je také namapovat, ovšem ke hraní DDR Solo se TX4500 příliš nehodí. Diagonální panely jsou při došlapu tvrdé a prohýbají se jen minimálně. Zapuštěné ortogonální panely naopak hodně pruží a neposkytují příliš dobrou odezvu. Při hraní na TX4500 je lepší používat boty, protože pokud nešikovně došlápnete na tvrdé hrany diagonálních panelů, může to naboso dost bolet a to zejména pokud se snažíte hrát tip-toe technikou. Otázkou je, jak dlouho vydrží panely nápor při hře v botách.

Celkový pocit ze hry značně snižuje fakt, že hardpad pod Vámi hodně vrže a težko v této změti zvuků rozpoznáte vlastní rytmus. Pružení panelů Vám k udržení rytmu také nepřidá a navíc nedodává pocit jistoty potvrzení šipky ve správnou dobu. Výrazným plusem oproti jiným TXkům (zejména TX1501) je to, že se hardpad celkově tolik "nevlní" - tedy panely jsou od sebe dobře oddělené a při došlápnutí na jeden se neprohýbá celá okolní oblast i s ostatními panely. Díky zapuštění panelů je také na padu snazší orientace.

Senzory jsou dělané stejně jako v jiných TX padech, takže tak trochu záleží, kam přesně byla nalepena alobalová vrstva. K sepnutí senzoru nestačí jen položit nohu na panel, je třeba přenést váhu.

Protiskluzový povrch funguje celkem spolehlivě i na hladkých plochách a obvykle není potřeba pad jinak jistit. Přenášení TX4500 překvapivě není až tak náročné, pad váží zhruba 14 kg. Co se týká celkového vzhledu a grafické úpravy hardpadu, můžeme říci, že pad vypadá lépe, než se na něm hraje. Povrch se snadno čistí a vypadá zachovale i po čase užívání.

Životnost je lepsí než u starších typů TXek, už jen proto, že pad je celkově o něco bytelnější. Hráč s větší hmotností však může způsobit poškození panelů (plech se prohne nebo zlomí), což životnost značně zkrátí. Podobně jako jiné TX pady může i TX 4500 mít problém se špatně spájenými dráty, což ale lze opravit přepájením.

Jako ostatní TXka na trhu se i TX4500 připojuje k PC, PSku nebo Xboxu přes externí control box. Lag TX4500 je prakticky nulový, pokud nepočítáme lag?Opožděná reakce podložky při hře. , který vzniká při pružení panelů. Celkově ze všech TX hardpadů vám tento typ můžeme doporučit nejvíce.

Známé varianty

TX 2000

TX6500

TX6500 je v podstatě TX4500 s připevněným barem, pady se také liší v rozměrech a hmotnosti. O funkčnosti a životnosti baru však máme vážné pochybnosti, protože pokud se do něj párkrát opře někdo hmotnější, zadní podpěrné nožičky se ohnou a bar tak přestane plnit svou funkci. Tato verze hardpadu má tedy smysl v případě, že se baru chytáte pouze při ztrátě rovnováhy a nebo pokud si nemáte kde odložit ručník.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite