image

Vybíráte podložku?

Nevíte jaká podložka je ta pravá? Která nejvíce vydrží, která je nejlevnější nebo která jde připojit třeba k Playstation nebo Nintendu Wii? Pomůžeme Vám! Testujeme každou u nás dostupnou taneční podložku a píšeme recenze, vy můžete vybírat.

TX1501 / TX2501

Pokračovatel TX1000.

Výrobce: MayFlash
Uvedení na trh: 2005
Typ: TX Hardpad
Doporučená cena: 3500
Konektor: PS2, PC, XBOX
Kompatibilní s DDR/ITG: Ano, odpovídá rozměrům?Rozměry ploch sice odpovídají standardním rozměrům, ale nejsou zapuštěné a jsou citlivé více ve středu než na okrajích.
Kompatibilní s PIU: NE?Pad nemá aktivní středové pole, proto na něm nelze PIU hrát.
TX1501

Bodové hodnocení

Citlivost: ********
Životnost: ********
Pocit ze hry: ********
Celkové hodnocení: ********

Recenze

By Centime

V současnosti nejlevnější TXko na trhu má povrch tvořený kombinací plastu a nerezu. Plocha devíti panelů je spojena ve čtyřech místech kulatými spojkami o průměru 4,8 cm a na okrajích padu je zasazena do rámu. Panely jsou odděleny v podstatě jen opticky drobnou spárou a celá horní plocha se tak chová jako jednolitý povrch, což je asi nehorší vlastnost tohoto padu. Při došlápnutí na jakýkoli panel se celý povrch padu vlní na všechny strany, takže absolutně nedokážete odhadnout, kdy senzor reálně sepne. Celkový pocit z hraní je tedy asi takový, jakobyste měli Deluxe dance pad s měkkou výplní vsazený do rámu a překrytý 1mm tlustým plexisklem. Konstrukce TX1501 od toho vlastně není až tak daleko.

Hrát technikou tip-toe není na tomto hardpadu možné, už jenom kvůli nízké citlivosti. Na TX1501 můžete hrát bosky (ponožky kloužou) i v botách, avšak v druhém případě se na padu celkem lehce ztratíte a navíc značně snížíte životnost panelů, které rády praskají. Hráč, který se při hraní na padu potřebuje dobře slyšet, bude mít nejspíš také smůlu, protože doprovodné zvuky, které toto TXko vydává předčí veškeré Vaše představy. Celý rám prapodivně vrže a panely o sobe navzájem v malých spárách dřou a vytváří tak zvuk, jakobyste uvnitř padu měli zrnka písku.

Tradičně špatná citlivost senzorů je ještě o něco zhoršena díky příliš pružnému povrchu. Protiskluzová vrstva funguje celkem bez potíží i na hladkém povrchu. Vzhled padu je relativně povedený a jako většina TXek i 1501 vypadá lépe, než funguje. Životnost padu obvykle končí tam, kde se zlomí panel a to závisí na náročnosti a hmotnosti hráče. Dnes již naštěstí není problém nechat si poslat nový náhradní panel. Občas bude nutné také použít pájku na obnovení kontaktu.

TX1501 se připojuje přes control box, který má koncovky USB, PS i Xbox a má prakticky nulový lag?Opožděná reakce podložky při hře. .

Pozn.: Pad typu TX1501 a TX2501 se po celém světě prodává v několika barevných variantách, u nás se můžete setkat například s verzí Black Ninja.

Známé varianty

TX 2501

TX2501

Také TX1501 má svoji "barovou" verzi TX2501. Pady jsou konstrukčně identické a liší se jenom rozměry, hmotností a barem. Samotný bar je z tenkého a ohebného kovu, takže i při relativně malé zátěži se může vyvrátit.

To nejaktuálnější co řešíme:

MCR Pujcovna Tricka

Kontaktní informace:

Občanské sdružení Czech DDR
Na Mrázovce 26/14, 159 00 Praha 5
Bankovní spojení: 2308360001/5500
IČO: 27016765

Potřebujete pomoci?

Potřebujete pomoci s výběrem té správné hry? Hledáte podložku? Chcete se přidat k našemu sdružení? Pokud máte jakoukoliv otázku, pište na adresu info@czechddr.cz

Sponzor našich stránek:

infinite